Bractwo Św. Huberta

Nawigacja

Aktualnie online

-> Gości online: 1

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 5
-> Najnowszy użytkownik: jaroslaw kaniszewski

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Figura św. Huberta na jubileusz XV lecia Bractwa

Figura św. Huberta na jubileusz Bractwa.
Ks. prałat Andrzej Koss poświecił figurę św. Huberta, która ufundowana przez członków Bractwa przy wsparciu Wójta Gminy stanie na jednym z placów Śliwic.

15 lat Bractwa - UROCZYSTE OBCHODY

UROCZYSTE OBCHODY
15 lat Bractwa Świętego Huberta w ŚliwicachZOBACZ i POSŁUCHAJ RELACJI Z OBCHODÓW na stronach Katolickiej Rozgłośni Diecezji Pelplińskiej "Radio Głos" www.radioglos.pl

XV LAT Bractwa Św. Huberta w Śliwicach


21 czerwiec (niedziela),
Śliwice, Kościół parafialny, godzina 11,00 .
Uroczysta Msza Święta

ZAPRASZAMY

Rada Starszych


MAJOWE - Trzebciny 2015

Z A P R A S Z A M Y - 1 Maj, godzina 18.
Rada Starszych Bractwa Świętego Huberta w Śliwicach zaprasza na tradycyjnie odbywające się Nabożeństwo Majowe w Trzebcinach. Nabożeństwo celebrowane jest przed figurą Świętego Jana Pawła II. W czasie Maryjnego nabożeństwa polecamy się wstawiennictwu Najświetszej Panienki i św. Huberta. Po przepięknym nabożeństwie zgromadzonych mieszkańców, gości i członków bractwa zapraszamy na majowy piknik.

WIELKANOC 2015


Z OKAZJI ZBLIŻAJĄCYCH SIĘ ŚWIĄT WIELKANOCNYCH WSZYSTKIM ODWIEDZAJĄCYM NASZĄ STRONĘ ŻYCZYMY

" MIŁYCH, SPOKOJNYCH ŚWIĄT,
WSZELKIEJ POMYŚLNOŚCI I RADOŚCI.
DZIELCIE SIĘ MILI ŚWIĘCONKĄ,
RADUJMY SIĘ - ALLELUJA."

Świętemu Hubertowi Cześć
Rada Starszych Bractwa

Jubileusz 15. lecia Bractwa


Jubileusz 15. lecia Bractwa Świętego Huberta w Śliwicach
Rok 2015 jest rokiem jubileuszu jakim jest 15 lat od powołania Bractwa i jego działalności. Sejmik Bractwa przyjął program uczczenia jubileuszu.

Życzenia Świąteczne i Noworoczne

Opłatek w Bractwie Świetego Huberta

Opłatek w Bractwie Świętego Huberta w Śliwicach.
W niedzielę 14 grudnia o godzinie 14.30 w Kaplicy Bractwa w Okoninach zbierają się Bracia , Członkowie Bractwa Świętego Huberta w Śliwicach na Mszy Świętej celebrowanej przez Proboszcza Śliwickiej Parafii, Kapelana Bractwa ks. prałata Andrzeja Kossa.
Na uroczystą mszę zapraszamy wszystkich !
Członkowie bractwa udają się po Mszy św. do domu parafialnego by podzielić się opłatkiem przed choinką i zapewne przy nowej szopce wykonanej przez tatę ks. Andrzeja. Wspólne śpiewanie kolęd z przerwami na dyskusję i planowaniu działań na przyszły rok - ROK JUBILEUSZU - Rok XV. lecia Bractwa. Świętemu Hubertowi Cześć !

Na cześć św. Huberta w PelplinieNa cześć św. Huberta w Pelplinie.
15 listopada już po raz czwarty w Katedrze Pelplińskiej odbył się koncert muzyki hubertowskiej. Bazylika katedralna w Pelplinie wypełniona po brzegi, z roku na rok zwiększa się grono słuchaczy utworów prezentowanych przez Reprezentacyjny Zespół Muzyki Myśliwskiej Polskiego Związku łowieckiego Capella Zamku Rydzyńskiego pod kierownictwem artystycznym Mieczysława Leśniczaka.

Diecezjalny odpust Świętego Huberta w Okoninach


Diecezjalny odpust Świętego Huberta w Okoninach

Mała miejscowość Okoniny w Gminie i Parafii Śliwice 9 listopada. Już od godziny 14 zjeżdżały samochody z rejestracjami województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i z innych. Zaczęły łopotać sztandary łowieckie. W tej zielonej wsi borowiackiej zrobiło się jeszcze zieleniej od galowych mundurów myśliwych i leśników i członków Bractwa Świętego Huberta w pelerynach. Wśród oczekującego tłumu uczestników uroczystości odpustowych wyróżniający się wśród zieleni, księża zaproszeni na uroczystości. Zbliża się godzina 15, przed Kaplicą p.w. Świętego Huberta w Okoninach wysiada JE ks. bp Wiesław Śmigiel. Kazimierz i Karol Kroskowscy oraz Piotr Grzywacz grą na rogach witają ks. Biskupa.

Członek Honorowy PZŁ - dr. Jan Paweł Łukowicz


Plakieta nagrobna dla dr. Jana Pawła Łukowicza "Członek Honorowy PZŁ"
Jest 18 październik godz. 11, cmentarz w Chojnicach, grób rodziny Łukowiczów. Na płycie nagrobnej rodziny Łukowiczów przyklejona plakieta nagrobna " Członek Honorowy PZŁ, dr. Jan Paweł Łukowicz". Ks. prałat Andrzej Koss, Kapelan Bractwa Świętego Huberta w Śliwicach święci plakietę nagrobną, uroczyście brzmią tony utworu " Chwała Odznaczonym" i sygnału "Darz Bór"
Wygenerowano w sekund: 0.00
431,832 Unikalnych wizyt